Devremülk Kiralama Rehberi

Çoğu zaman tatil, eğlence ya da sağlık amaçlı devremülk kiralama yoluna gidiliyor. Belirli bir tarih aralığını kapsayan bu kiralama sürecinde problem yaşamamak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmakta. Bunları değerlendirebileceğiniz bir devremülk kiralama rehberi hazırladık. İncelemenizde fayda var.

Devremülk kiralarken;

-Kiralama süresinin 15 günden az olmamasına dikkat edin.

Kanun gereği devremülk kiralama işlemleri 15 günden daha az süreli yapılmamaktadır. Bir hafta, on gün gibi süreçlerde kiralama yapıyorsanız, bir şekilde dolandırıcılık mağduru olabilirsiniz.

-Sözleşme maddelerini detaylıca okuyun.

Devremülk kiralama sözleşmesi yaparken size düşen yükümlülükleri dikkatlice incelemelisiniz. Ekonomik gözüken bir devremülk, aidat ve ortak alan kullanımı giderleriyle birlikte fahiş bir gidere sebep olabilir. Sonradan yaşanabilecek problemlerin önüne geçmek için kiralama sözleşmesini imzalamadan önce detaylı şekilde incelemelisiniz.

-Devremülkü resmi sahibinden kiralayın.

Kiralamak istediğiniz devremülk için sözleşme imzaladığınız kişinin, devremülk hakkının sahibi ya da vekili olmasına dikkat edin. Kendisi ya da vekili yoksa yapılan sözleşmenin de resmi olarak hiçbir yükümlülüğü olmayacaktır.

[spacer height=”20px”]